[php] [/php]
Neću se plašiti – Bog mi je zaklon i utvrda!

Neću se plašiti – Bog mi je zaklon i utvrda!

U svijetu je proglašena pandemija. Ovih dana stalno slušamo vijesti gdje se korona virus, COVID – 19 proširio, granice se zatvaraju, putovanja otkazuju, škole zatvorene, prazne police u trgovinama… a do naše konferencije brojač odbrojava nešto više od mjesec dana. Želimo da vam kažemo da smo svjesni situacije i da pratimo njen razvoj. Moguće je da odgodimo ovogodišnju konferenciju. VEOMA JE MOGUĆE da je odgodimo. Ali, nedavno na sastanku tima, dogovorile smo da ćemo moliti i pričekati. Mi vjerujemo da Bog nije iznenađen ovom situacijom i da je On u kontroli! Ovim putem pozivamo i vas da nam se pridružite u molitvi za svijet oko nas.
Netko je stavio na fb izjavu Martina Luthera u vrijeme kada je Evropom harala crna kuga: “Tražiti ću Boga da nas u svojoj milosti zaštiti. Onda ću sve nadimiti, pročistiti zrak, drugima dati lijekove i sam ih uzeti. Izbjegavati ću mjesta i osobe gdje moje prisustvo nije potrebno kako se ne bih zarazio i tako vjerojatno zarazio druge i prouzrokovao njihovu smrt zbog moje neodgovornosti. Ako me Bog želi uzeti, sigurno će me pronaći, a ja sam učinio ono što je On od mene očekivao i tako nisam odgovoran niti za svoju niti za smrt drugih. No ako me moj bližnji treba, neću izbjegavati niti mjesto niti osobu već ću ići slobodno, kako sam upravo rekao.” Silno, zar ne?

Drage Kraljeve kćeri, molimo da zablistate u ovim mračnim vremenima. Učinimo sve što je do nas kako bismo se zaštitile i kako bismo zaštitile one oko nas. Nemojmo se predati panici, ali ni osuđivati one oko nas koji su uplašeni, naprotiv, ohrabrimo ih. Recimo im da je Bog u kontroli. Pomozimo onima koji su stariji i u većoj opasnosti od virusa. Odnesimo im potrepštine, nazovimo telefonom, pošaljimo poruku… Pokažimo našeg Kralja u svojim djelima, riječima, razmišljanima… Mi na Balkanu dobro znamo koliko u vrijeme kada svatko gleda samo na sebe znači topla riječ, osmijeh, kada netko vidi i ispuni tvoju potrebu. Pokažimo svijetu oko nas što znači biti Kraljeva kći. Budimo odvažne, vjerne, milostive, brižne, one koje donose nadu.
Takođe vas želimo ohrabriti sa par stihova iz Pisma:
Psalam 139Bog zna tvoje dane. On te je stvorio. On tvoj život drži u svojoj ruci. Njegovo vrijeme je savršeno.
Psalam 91 Bog je tvoj  Zaklon, prebivaš u sjeni Svemogućeg. U Njegovim krilima smo zaštićeni. Ne plašiš se ničega.
2.Timoteju 1,7 Bog nam nije dao duha straha. ispunjene smo snagom, ljubavlju i trijeznošću.
Filipljanima 4,4-6 Ne brinemo se tjeskobno. Sve predajmo Njemu u molitvi, sa zahvalnošću. On nam daje mir koji ni sami ne možemo razumjeti
Pslam 46Bog je naš Zaklon. Naša utvrda. On sam je naš pomoćnik u nevolji. Bog nad vojskama je s tobom upravo sada!

Mogli bismo nabrajati još mnoge… Koji stih vama posebno govori? Ili ima neka pjesma koja vas ohrabruje?

Kroz ovo vrijeme molimo da se približite Bogu i da Ga upoznate još bolje. Pravovremeno ćemo vas obavještavati o razvoju situacije. Mnoge ste već uplatile depozit – koji ćemo naravno vratiti u slučaju odgađanja konferencije.

Budite blagoslovljene.

Vaš organizacijski tim

 

Budi jak i hrabar

Budi jak i hrabar

Jošua 1,9 Nisam li ti zapovjedio? odvaži se i budi hrabar? Ne boj se i ne strahuj, jer kuda god pođeš, s tobom je Jahve, Bog tvoj.

Tema ovogodišnje konferencije Kraljeve kćeri je “hrabra”. Vjerujem svim srcem da Bog poziva svoje kćeri u “hrabru vjerU”. Zadnju dekadu Kraljevih kćeri, naš nas je nebeski Otac hranio svojom Riječi kroz mnoge divne govornike i radionice. Izlijevao je svoju ljubav na nas, pokazao nam je ko smo kroz svoj odnos s Njim. Ali sada je vrijeme da hodamo u hrabroj slobodi.

Iščekujem željno vidjeti što je Bog pripremio za nas u Sloveniji. Ako se već nisi registrirala za ovogodišnju konferenciju, ohrabrujem te da to učiniš danas. Božja Riječ je silna i Njegova je volja da hodamo u odvažnoj slobodi. Bog ima novu riječ za tebe, vidim očima vjere vojsku hrabrih žena koje stoje za PRAVEDNOST, pobjeđuju i tjeraju sile tame nad svojim obiteljima, crkvama, mjestima i narodima. AMEN

Vrati se meni

Vrati se meni

Prošle subote smo imali našu konferenciju Kćeri nade “Činiti razliku” ovdje u Australiji i imala sam privilegiju biti jedna od govornica. Tokom programa, imali smo plesnu grupu koja je izvela za nas proročki ples pod nazivom “Vrati se MENI”. Takvo je pomazanje bilo nad tim plesom, zaista sam osjetila da je ovo vapaj srca našeg Nebeskog Oca; Stihovi koje mi je Gospod dao su iz Otkrivenje 2,1-2. Stih 4 kaže: “Ipak imam protiv tebe što si prvu ljubav ostavio“. Drugi stihovi su iz Otkrivenja 3,15-16 Zato što si mlak, ni vruć ni hladan, izbacit ću te iz svojih usta.

Vjerujem da je ovo SADA  riječ za mnoge Njegove kćeri, danas je dan kada vam On govori VRATI SE MENI!


Postoje mnogi razlozi zašto se ohladimo i izgubimo našu prvu ljubav za Boga. Može to biti zbog razočaranja, neopraštanja, bolesti, uvreda ili okolnosti. Danas, ako se prepoznaješ u ovoj poruci, želim te ohrabriti: “Vrati se NJEMU!” On čezne za tobom i čeka da se ponovno zaljubiš u NJEGA.

follow

Get the latest posts delivered to your mailbox: